Головна Здоров'я Чисті судини алкоголіків: правда чи міф? Вплив алкоголю на здоров’я

Чисті судини алкоголіків: правда чи міф? Вплив алкоголю на здоров’я

У контексті обговорення впливу алкоголю на організм часто згадують про анекдоти, що стосуються цього питання. Один із них звучить так:

Про це розповідає KURAZH

«Лікарю, алкоголізм це хвороба? – Так, звичайно. – Тоді випишіть мені, будь ласка, лікарняний на три дні і рецепт на літр спирту.»

Вплив алкоголю на серце і судини є темою, яка досліджується вже давно. Етиловий спирт викликає викид адреналіну, що пов’язано з такими ефектами, як:

  • тахікардія;
  • спазми судин після короткочасної фази їх розширення.

Крім цього, алкоголь і його метаболіти чинять токсичний вплив на міокард, що може призвести до розвитку алкогольної кардіоміопатії при регулярному вживанні. Спазм судин, що спостерігається після вживання алкоголю, є фактором ризику розвитку гіпертонічної хвороби. Викид адреналіну також може призводити до стійкої гіпертрофії м’язової стінки судин, що є відповіддю на підвищене навантаження.

Дослідження показують, що регулярне вживання спиртних напоїв збільшує ризик інфаркту та інсульту. Проте, звідки ж виникла думка про чисті судини у алкоголіків? Цей міф не має підстав. При хронічному алкогольному гепатиті або цирозі печінки рівень холестерину може бути суттєво зниженим. У термінальних стадіях захворювання, коли алкоголізм призводить до руйнування печінки, дійсно спостерігається низький рівень холестерину, що запобігає утворенню атеросклеротичних бляшок.

Проте, пацієнти в такому стані не отримують полегшення – вони стикаються з серйозними ускладненнями:

  • кровотечами (оскільки печінка перестає виробляти білки, відповідальні за згортання крові);
  • алкогольною кардіоміопатією (прямий токсичний вплив алкоголю на міокард);
  • інфекційними захворюваннями (через зниження опірності організму).

Отже, важливо підкреслити, що алкоголь не зменшує ризики атеросклерозу, а скоріше збільшує їх. Руйнування печінки внаслідок тривалого вживання спиртних напоїв може знизити рівень холестерину, але це не рятує пацієнта від тяжких захворювань та передчасної смерті.

Тебе може зацікавити