Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) звернули увагу на те, що володимир путін активно намагається маніпулювати міжнародною дискусією щодо припинення бойових дій в Україні. Прагнучи послабити єдність між Україною, США та Європою, російський лідер використовує риторику про так зване «30-денне припинення вогню», звеличуючи власні умови як цілковито прийнятні для миру, хоча насправді це спрямовано на досягнення стратегічних цілей рф.
Про це розповідає KURAZH
Активізація кремлівської пропаганди в західних ЗМІ
За інформацією ISW, кремлівські чиновники останнім часом суттєво активізували комунікацію із західними медіа, прямим чином звертаючись до адміністрації президента США Дональда Трампа та американської аудиторії. Їхня мета — представити вимоги рф щодо капітуляції України у вигідному для себе світлі, просуваючи меседжі про нібито розсудливість таких умов. Пресконференція путіна 11 травня та нещодавні інтерв’ю речника кремля Дмитра Пєскова західним ЗМІ стали частиною цієї масштабної інформаційної кампанії. Кремль прагне переконати Захід у своїй здатності завдати поразки Україні на полі бою та залякати як українське керівництво, так і міжнародних партнерів, змушуючи їх іти на поступки росії.
«Риторика Путіна – це спроба приховати обмеження можливостей російських військових і відвернути увагу від нездатності Росії досягти будь-якого значного прогресу на полі бою протягом останніх двох років. Путін й інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх військових цілей, які передбачають повну капітуляцію України, і досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не відповідає всім вимогам Росії. Кремль неправдиво показує себе готовим до добросовісних переговорів з Україною, продовжуючи атакувати українські позиції на передовій і створюючи умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчі роки».
Маніпуляції навколо перемовин та позиція сторін
ISW підкреслює, що путін послідовно ігнорує узгоджену пропозицію США, України й країн Європи про загальне припинення вогню, натомість наполягаючи на капітуляції України, аби забезпечити свої стратегічні інтереси й затягнути переговорний процес. Російський керівник запропонував відновити двосторонні переговори на основі Стамбульських протоколів 2022 року, що передбачають передачу контролю рф над українськими територіями. В ISW наголошують, що будь-яка домовленість, заснована на цих протоколах, по суті означатиме акт капітуляції для України.
Паралельно президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між росією та Україною, пригрозивши новими санкціями у разі відмови. Увечері 11 травня Володимир Зеленський підтвердив свою готовність до прямих перемовин із рф, зауваживши, що чекатиме путіна 15 травня в Стамбулі «особисто», а вже з 12 травня очікує на «повне і тривале» припинення вогню для створення основи для дипломатичного врегулювання. Водночас російський лідер уникнув відповіді на ініціативу України щодо безумовного припинення вогню. Дональд Трамп у цей же день закликав Україну «негайно» погодитися на перемовини, запропоновані путіним у Туреччині, але висловив сумнів у можливості досягнення угоди між Києвом і москвою.