Шкіра навколо очей тонка і чутлива, тому потребує особливого догляду. Не знаючи правил, ми можемо з легкістю нашкодити їй і заробити зневоднення, зморшки або роздратування. У список потенційних небезпек потрапляють навіть улюблені гідрогелеві патчі.
Про це розповідає KURAZH
Про це інформує Ukr.Media, передає KURAZH
Гідрогелеві патчі
Не очікували? Ми теж. Підсихаючи, гідрогель починає витягати вологу зі шкіри, і закінчується все це банальним зневодненням. А там, де зневоднення — там і порушений захисний бар’єр, і заглиблюється сіточка зморшок.
На упаковці виробник завжди пише, скільки можна тримати патчі. Зазвичай, не довше 20 хвилин. А краще орієнтуйтеся по відчуттях: відчуваєте, що наклейки почали прилипати до шкіри — знімайте.
Кубики льоду
Ті, хто не обзавівся протинабряковими гаджетами на кшталт нефритового ролера, приводять шкіру до тями по-старому, за допомогою кубиків льоду. Але під очима епідерміс більш тонкий і чутливий, а судини розташовані дуже близько до його поверхні.
Раптовий перепад температури — найпотужніший стрес для чутливої області. Судини звужуються (деякі звужуються), порушується лімфоток і живлення клітин. Дрібні судини можуть полопатися — і тоді ми отримаємо «бонус» у вигляді малопривабливої судинної сіточки.
Органічна косметика
Консерванти, які використовуються в складі органічних засобів, набагато слабкіше синтетичних, тому доводиться додавати їх у великих кількостях. А це — заявка на потенційну алергічну реакцію.
Крім того, замість ненависних хімозних ароматів, в органічній косметиці застосовують ефірні олії. Чутлива шкіра навколо очей може запросто відреагувати на такий склад сверблячкою, почервонінням і навіть висипом.
Високі концентрації ретиноїдів і aha-кислот
Ці компоненти об’єднує доведена ефективність і високий дратівливий потенціал. Скажімо, вперше нанесений на шкіру повік крем з 1% ретинолу, ви можете швидко відчути печіння, почервоніння, а після помітите роздратування і лущення. Те ж саме справедливо і щодо кислот.
Відмовлятися від компонентів не варто — просто застосовуйте їх з обережністю, в невеликих концентраціях, поступово привчаючи шкіру. Для ретиноїдів досить 0,1 — 0,3%, для кислот — не більше 5%.
Сонцезахисний крем
Не всякий санскрін годиться для ніжної шкіри навколо очей (особливо якщо в складі хімічні фільтри старого покоління). Але захист від сонця цієї області необхідний, адже зморшки з’являються тут в першу чергу.
Щоб уникнути небажаних наслідків у вигляді алергії і подразнень, вибирайте засіб на фізичних або хімічних фільтрах нового покоління. А краще купуйте спеціальний крем з SPF для зони навколо очей або носіть сонячні окуляри з УФ-фільтром.