Кукурудза: користь та шкода

by ira

Під час сезону кукурудзи варто знати про її переваги та недоліки для організму, скільки качанів можна з’їсти за день та кому варто утриматись.

Про це інформує науковий журнал Medical News Today.

Вчені впевнені, що кукурудза не є ні панацеєю, ні отрутою. Вона може стати корисною частиною раціону більшості людей. Продукт багатий харчовими волокнами, містить багато вуглеводів, може насичувати організм, однак великою кількістю вітамінів і мінералів у не може.

Так, 90-грамовий качан свіжої кукурудзи містить всього лише: 4% рекомендованої добової норми вітаміну А, 6% відсотків для вітаміну С та 2% відсотки для заліза. Один качан містить близько 17 г вуглеводів, тоді як жиру всього 1 г, а білків – 3 грами. При цьому у кукурудзі більше білка, ніж у багатьох інших овочах, що робить її хорошим вибором для вегетаріанців і веганів.

Багато дієтологів занепокоєні щодо високої частки вуглеводів у кукурудзі порівняно з низьким вмістом вітамінів і мінералів. Однак вони сходяться на думці, що в помірних кількостях кукурудза може бути частиною здорової дієти.

Деякі сорти кукурудзи багаті антиоксидантами каротиноїдами – сорти яскраво-помаранчевого кольору.

Антиоксиданти борються з дією шкідливих вільних радикалів в організмі. Останні можуть відігравати певну роль у процесі старіння та розвитку низки хронічних захворювань.

Хоча технічно кукурудза є зерном, вона також не містить глютену. Це робить кукурудзу безпечним варіантом для людей з целіакією або непереносимістю глютену, які хочуть додати зерно до свого раціону.

Основне занепокоєння щодо кукурудзи полягає в тому, що вона може діяти як “наповнювач”. Це може змусити людей їсти занадто багато вуглеводів і занадто мало продуктів, багатих на поживні речовини.

Організм не може перетравлювати кукурудзу. Кукурудза має високий вміст целюлози, яку організм не може засвоїти. Однак організм розщеплює інші компоненти кукурудзи.

Щоб кукурудза перетравлювалася краще, її треба жувати ретельніше.

Кому варто обмежити вживання кукурудзи

  • Людям, які намагаються зменшити споживання вуглеводів, слід уникати кукурудзи.
  • Тим, хто прагне дотримуватись дієти з високим вмістом білка теж краще уникати кукурудзи.

В будь-якому разі – кукурудза це смачно! І влітку можна собі дозволити кілька качанчиків без шкоди для здоров’я.

Тебе може зацікавити